##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

MBE Worldwide przejmuje Mail Boxes Etc. (UK) Limited

Mediolan, Włochy, (31 marca 2021)

 

Mamy przyjemność ogłosić, że MBE Worldwide ("MBE") nabyło Mail Boxes Etc. (UK) Limited ("MBE UK & Ireland") od byłego Master Licencjonobiorcy, dodając Wielką Brytanię i Republikę Irlandii do grupy krajów "bezpośrednio zarządzanych" w skład której wchodzą Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja, Polska, Portugalia, USA, Kanada, Australia i Holandia.
Łączna liczba Centrów Usług działających pod marką Mail Boxes Etc. wynosi 1 667, z całości 2 800 globalnych Centrów Usług w 53 krajach na całym świecie.


MBE Worldwide jest wiodącym zewnętrznym dostawcą rozwiązań w zakresie wysyłki, mikrologistyki, druku i marketingu i działa pod kilkoma uzupełniającymi się markami: Mail Boxes Etc.(z wyjątkiem USA i Kanady), AlphaGraphics, PostNet, Spedingo.com, Print Speak, Pack & Send i Multicopy.
MBE koncentruje się na pierwszej i ostatniej mili usług wysyłkowych, głównie w segmencie ekspresowych przesyłek kurierskich i służy jako lokalny dostawca zindywidualizowanych rozwiązań marketingowych i poligraficznych. MBE ma wysokie osiągnięcia w szybkim rozwoju, zarówno poprzez wzrost organiczny - napędzany przez solidną i innowacyjną działalność podstawową - jak i przejęcia, które są jednym z kluczowych filarów długoterminowego planu strategicznego firmy.


MBE UK & Ireland, założona w 1993 r. z siedzibą w Oxfordshire, jest firmą o ugruntowanej pozycji i solidnych planach długoterminowych, działającą w branży wysyłek detalicznych, druku i usług związanych ze skrzynkami pocztowymi, z 153 Centrami Usług zapewniającymi wyraźną wartość dodaną swoim klientom - głównie firmom (małym i średnim przedsiębiorstwom) oraz konsumentom.
MBE UK & Ireland zachowa swój obecny zespół zarządzający, a jej siedziba pozostanie w Chipping Norton, Oxfordshire.


"To ekscytująca zmiana dla systemu franczyzowego MBE UK & Ireland", powiedział Simon Cowie, Prezes Mail Boxes Etc. (UK) Limited. "Połączenie sił z MBE Worldwide stwarza wyjątkowe możliwości synergii z naszymi kolegami, wykorzystując ich silne doświadczenie oparte na franczyzie, aby wspierać naszą sieć franczyzową i rozwijać naszą działalność w Wielkiej Brytanii i Irlandii."


"To przejęcie pokazuje zaangażowanie MBE Worldwide w rozwój marki Mail Boxes Etc. i sieci centrów pocztowych, paczkowych i drukarskich na kluczowych rynkach europejskich, w czasie zakłóceń w handlu spowodowanych BREXITem, jak również globalnej pandemii Covid-19", powiedział Francis Laryea, Dyrektor Zarządzający - Mail Boxes Etc. (UK) Limited.


"MBE UK & Ireland doskonale uzupełnia grupę bezpośrednio zarządzanych krajów ze względu na swój model biznesowy oparty na przedsiębiorczości, skoncentrowany na ludziach, stawiający klienta na pierwszym miejscu, który ucieleśnia naszą działalność i kulturę MBE" powiedział Paolo Fiorelli, Prezes i Dyrektor Generalny MBE Worldwide. "Cieszymy się i jesteśmy podekscytowani możliwością jeszcze bliższej współpracy z zespołem, aby dostarczać wysokiej jakości rozwiązania dla naszych klientów biznesowych i konsumenckich na rynku brytyjskim i irlandzkim."

 

POBIERZ PEŁEN KOMUNIKAT PRASOWY

MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .