##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Jak zaplanować własny biznes w 4 krokach ?

Jak zaplanować własny biznes w 4 krokach?
Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może być łatwe, o ile dobrze się przygotujesz. Podpowiadamy, jak wykonać 4 kluczowe kroki.

1. Systematycznie odkładaj pieniądze
Aby wejść na rynek, potrzebujesz zabezpieczenia finansowego. Dlatego decyzję o założeniu własnej firmy powinno poprzedzić systematyczne odkładanie. Postanów, że np. 20 proc. zarobków (jeśli możesz, to więcej) każdego miesiąca umieszczasz na lokacie lub koncie oszczędnościowym. A kiedy będziesz wiedzieć, że masz już środki niezbędne na start? Zazwyczaj konieczne jest odłożenie pieniędzy co najmniej na pierwszy kwartał działalności. Przeważnie w kalkulacji trzeba uwzględnić takie pozycje jak koszty lokalu i wyposażenia, samochód, towar, pensje dla pracowników i promocja. Dokładniejszych szacunków dokonasz później, gdy Twój plan się skonkretyzuje. Ale oszczędzać zacznij wcześniej.

2. Zastanów się, co naprawdę chcesz robić
Odkładając pieniądze, zadaj sobie pytanie, jakiego typu działalność odpowiada Twoim cechom charakteru i w jakiej branży się orientujesz. Znajomość rynku, obserwacje na temat oczekiwań klientów czy wyrobione kontakty są bezcenne. Dlatego warto rozważyć działalność w branży, w której masz już doświadczenie.

3. Znajdź dobry pomysł
Poszukaj dla siebie miejsca na rynku. Jeśli nie chcesz budować firmy od zera, możesz się zdecydować na franczyzę. Zyskasz rozpoznawalną markę i sprawdzony model biznesowy. Jesteś wówczas pełnoprawnym właścicielem firmy, a franczyzodawcy przekazujesz określoną w umowie opłatę. W zamian korzystasz z promocji i profesjonalnego doradztwa. Jeśli potrzebujesz wsparcia w biznesie, system franczyzowy może być odpowiedni dla Ciebie.

4. Poświęć czas na zdobycie wiedzy i biznesplan
Wiele szczegółowych informacji możesz zdobyć przed zarejestrowaniem firmy. Porozmawiaj ze znajomymi, którzy mają doświadczenie w danej branży. Sprawdź ceny lokali w Twojej okolicy i przyjrzyj się konkurencji. Na kilka miesięcy przed rejestracją firmy rozejrzyj się w ofertach kont bankowych i usług telekomunikacyjnych. Przygotuj biznesplan. Jedną z najważniejszych spraw, w których musisz się zorientować, jest wybór formy opodatkowania. Najlepiej skonsultować to z doradcą finansowym lub biurem księgowym, by uniknąć przepłacania i niepotrzebnych nerwów.

Sama rejestracja firmy jest łatwa. Wielu przedsiębiorcom na starcie towarzyszy jednak dużo stresu. Możesz go zredukować, postępując według powyższych zaleceń. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu poradzisz sobie z zarządzaniem firmą na starcie.
MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .