##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Historia

Historia MBE charakteryzuje się nieustannym wzrostem, a sama marka szybko stała się rozpoznawalna na arenie międzynarodowej, znana z realizacji zleceń nietypowych, oraz z outsourcingu dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Założona w San Diego, w Kalifornii w 1980 roku, firma Mail Boxes Etc. została wprowadzona na rynek włoski w 1993 roku przez Graziano Fiorelli, jako głównego licencjobiorcę dla marki MBE. Od momentu otwarcia punktu pilotażowego w 1992 roku włoska sieć MBE rozrosła się do ponad 500 punktów.

1993-2000
MBE Italy rozrasta się do 300 punktów MBE i jest obecne w 80% włoskich miastach. Tym samym staje się największym i odnoszącym największy sukces międzynarodowym Głównym Licencjobiorcą MBE.

2000-2010
W 2001 roku część sieci znajdująca się na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady została wykupiona (za 191 mln dolarów) przez jedną z największych firm kurierskich na świecie – UPS. Firma przejęła ponad 4500 punktów MBE, których nazwę zmieniono na The UPS Store. Od 2009 roku właścicielem marki poza USA i Kanadą jest włoska spółka MBE Worldwide S.p.A., członek grupy Fineffe. Jej strategicznym partnerem w realizacji przesyłek kurierskich jest UPS, który pozostaje w partnerskich relacjach z całą siecią MBE. Wraz z przejęciem, firma MBE Worldwide stała się jedynym właścicielem marki Mail Boxes Etc. i franczyzodawcą systemu franczyzowego MBE. Do portfela marki dołączyły nowe kraje: Hiszpania, Niemcy i Austria. Sieć MBE rozrosła się w Europie do ponad 600 punktów w czterech krajach.

2016
Obecnie z sukcesami działa przeszło 1600 punktów MBE, znajdujących się na terenie ponad 30 państw Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz obu Ameryk. W dalszej perspektywie Mail Boxes Etc. planuje ekspansję w Afryce. Przychód sieci wynosi ponad 400 mln euro..

Polska
W Polsce marka MBE obecna jest od 2003r. i stale się rozwija. W 2014 r. powstała spółka MBE Poland. Zorganizowano ją w zgodzie z nowoczesnymi wzorcami, w sposób uporządkowany i oparty na pracy zespołowej. Kompetencje pracowników nie są ściśle zawężone, dlatego każdy z nich ma ogląd całości. Dzięki codziennej wymianie doświadczeń i opinii zespół MBE Poland dobrze zna potrzeby franczyzobiorców i jest w stanie szybo je realizować. Priorytetem firmy jest rozwój sieci franczyzowej i zwiększenie liczby punktów w Polsce.

MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .