##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz
Dołącz do sieci MBE

Franczyza dla małych i średnich miast

Z uwagi na rosnące zainteresowanie prowadzeniem własnej działalności, coraz więcej osób poszukuje pomysłu na samodzielny dochodowy biznes. Niestety rynek obecnie nasyca się mnogością biznesowych pomysłów, co oznacza, że coraz trudniej o znalezienie usług lub produktów, które byłyby konkurencyjne i atrakcyjne. Z pomocą dla przedsiębiorców poszukujących bezpiecznej niszy biznesowej przychodzą franczyzodawcy, którzy oferują współpracę pod znakiem swojej rozpoznawalnej marki. Nasza marka, Mail Boxes Etc., istnieje na rynku od ponad 40-tu lat, co pozwoliło nam nie tylko ugruntować swoją pozycję w branży usług kurierskich na całym świecie, ale również zebrać bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia współpracy franczyzowej w ponad 50-ciu krajach i opracować skuteczny plan biznesowy, którym chętnie dzielimy się z naszymi partnerami - franczyzobiorcami. Podczas rozmów z kandydatami oceniamy także potencjał biznesowy miejscowości, w której ma otworzyć się nowa placówka. Wbrew popularnej opinii stwierdzamy bezdyskusyjnie, że franczyza usługowa jest modelem, który równie skutecznie sprawdzi się w dużym i mniejszym mieście.

 

Czy franczyza to dobry pomysł dla mniejszych miast?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który rozpoczyna swoją działalność, musisz liczyć się z wkładem finansowym na start. Poszukiwanie biznesu, w który warto zainwestować staje się coraz trudniejsze. Franczyza oferuje Ci bezpieczny sposób na biznes, z uwagi na możliwość prowadzenia działalności według skrupulatnie skalkulowanego i sprawdzonego konceptu biznesowego, który franczyzodawca miał okazję zweryfikować „na żywo” działając w danej branży przez lata.  Dzięki podjęciu działań, które wielokrotnie już przynosiły odpowiednie zyski finansowe dla partnerskiej firmy, Ty, jako franczyzobiorca, zmniejszasz ryzyko, które towarzyszy rozwojowi każdego nowego biznesu, a ponadto zyskujesz wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. W praktyce oznacza to, że pozostając „sam sobie szefem” nigdy nie zostaniesz sam, gdy nadarzy się jakiś problem. Wielkość miasta, w którym otwierasz swój punkt franczyzowy, ma oczywiście znaczenie, ale franczyza jest modelem biznesowym, który sprawdza się także w mniejszych miejscowościach, jeśli tylko do wyboru franczyzodawcy podejdziemy z ostrożnością, badając potrzeby lokalnego rynku.

 

Franczyza usługowa - także dla małych i średnich miast

Wiele punktów franczyzowych funkcjonuje w dużych ośrodkach miejskich. Czy, jeśli jednak Ty planujesz otworzyć działalność w średnim lub małym mieście, powinieneś zrezygnować z pomysłu franczyzy? Nic podobnego. Warto jednak przyjrzeć się wtedy usługom i produktom, na które w danym miejscu jest popyt. MBE bazuje przede wszystkim na usługach kurierskich, choć nasza oferta to również o usługi takie jak skrytka pocztowa, prowadzenie wirtualnego biura, projekty i realizacje poligraficzne oraz mikrologistyka dla sklepów internetowych, a skierowana zarówno do klienta prywatnego jak i biznesowego. Co to oznacza?

Oznacza to, że usługi oferowane w Centrach MBE są potrzebne wszędzie. Pod wyżej wymienionymi pojęciami kryją się przecież głównie potrzeby dnia codziennego, takie jak nadanie czy odbiór przesyłek, profesjonalne pakowanie paczek, wydruk zaproszeń na ślub, stworzenie personalizowanych prezentów czy zaprojektowanie wizytówek i ulotek dla małych i dużych firm. W czasie, gdy rynek nasyca się nowymi przedsiębiorstwami i firmami, ich zapotrzebowanie na usługi poligraficzne, materiały marketingowe czy pełną obsługę klienta sklepu internetowego wciąż rośnie, niezależnie od wielkości miasta. W szczególności dotyczy to działań w zakresie branży e-commerce, która wciąż zyskuje na popularności, a może działać nawet tuż za rogiem Twojego domu. W dobie globalizacji rynku, sytuacji pandemicznej oraz coraz powszechnych zakupów przez internet popyt na nasze usługi nigdy nie zmaleje.

Jeśli zatem masz wątpliwości, czy warto zakładać franczyzę w małym lub średnim mieście, skontaktuj się z nami! Ocenimy potencjał Twojej lokalizacji i pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Skontaktuj się z nami

MBE Poland Sp. z o.o. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl
Mail Boxes Etc./Punkty obsługi MBE są prowadzone na własny rachunek i ryzyko przez niezależnych operatorów - franczyzobiorców, którzy działają na mocy umowy franczyzowej pod marką MBE. Za pośrednictwem swojej sieci franczyzobiorców, Mail Boxes Etc. świadczy usługi dla firm i osób prywatnych. Logistyka i usługi kurierskie stanowią główny przedmiot działaności MBE - które MBE realizuje na rzecz franczyzobiorców poprzez umowy zawarte z głównymi krajowymi i międzynarodowymi firmami kurierskimi - wraz innymi usługami graficznymi i poligraficznymi - realizowanymi bezpośrednio lub na podstawie umów zawartych z dużymi firmami drukarskimi. Usługi promocji dla biznesu i klientów indywidualnych świadczone są w ramach działalności gospodarczej sieci partnerów każdego z franczyzobiorców MBE, poprzez Punkt obsługi lub poza nim ("farming"). Każdy partner franczyzowy jest umownie zobowiązany do wykonywania wspomnianych usług. Mail Boxes Etc. i MBE stanowią zarejestrowane znaki towarowe używane za wyłączną zgodą MBE Wordwide S.p.A (wszelkie prawa do znaków towarowych są zastrzeżone). Usługi oferowane przez poszczególne punkty obsługi MBE mogą się różnić w zależności od lokalizacji. Materiały dostępne na tej stronie internetowej, zawarte tutaj informacje oraz wszelkie inne odpowiednie powiązane dane, nie podlegają w żaden sposób kopiowaniu, rozpowszechnianiu, modyfikowaniu, odtwarzaniu, powielaniu, pobieraniu lub udostępnianiu podmiotom trzecim, bez uprzedniej zgody wyrażonej w formie pisemnej. Nie odpowiadamy za nieuprawnione użycie lub wykorzystanie materiałów udostępnionych na tej stronie internetowej, jak również informacji lub danych tutaj zawartych .